Jak se starat o myčku na nádobí?
Myčka je dobrým pomocníkem v domácnosti, protože nás snadno a skoro bez práce zbaví hory špinavého nádobí třeba po rodinném obědě. Ale pokud necháte myčku „žít si vlastním životem“, tak se určitě dostaví nežádoucí účinky v podobě zápachu, vodního kamene či špatně domytého nádobí. Myčka, která se pravidelně nečistí je také rájem pro tvorbu bakterií. Přečtěte si v 6 bodech, Jak se starat o myčku!
- Je potřeba pravidelně mýt vnitřek myčky. Člověk by si mohl říct, že myčka je samočistící, ale i vnitřek myčky je občas potřeba umýt. Na čištění myčky na nádobí použijte čistící prostředek určený přímo na vnitřek myčky. Prostředek vložíte do myčky a zapnete myčku na teplý cyklus nebo vyberte samočistící cyklus, pokud ho vaše myčka nabízí.
- Kromě vnitřku myčky jako takového je potřeba vyčistit i trysky. Vyjměte z myčky trysky, tedy točící se ramena a důkladně je umyjte saponátem pod tekoucí teplou vodou. Do trysek se často zasekávají zbytky jídla, které jsou potřeba odstranit.
- Zaměřte se také na filtr! A jak vyčistit filtr myčky? Zhruba jednou měsíčně vyjměte z myčky filtr a důkladně ho opláchněte pod tekoucí vodou. Z filtru odstraňte všechny nečistoty a zbytky jídla, aby mohl filtr dál bezchybně fungovat.
- Používejte kvalitní sůl, tablety do myčky a leštidlo. Kvalitní mycí prostředky zabraňují tvorbě usazenin a snaží se eliminovat zápach.
- Nádobí do myčky vkládejte pečlivě. Nádobí není potřeba předumývat, ale je potřeba z něj odstranit zbytky jídla. Nádobí vložte do myčky tak, aby se nepřekrývalo.
- Po skončení mytí ponechejte myčku pootevřenou. Tím umožníte lepší cirkulaci vzduchu a vysušení vnitřku myčky, čímž se zabrání vzniku plísní a zápachu.
S dodržením těchto tipů zajistíte optimální výkon myčky a dlouhou životnost tohoto praktického spotřebiče v domácnosti.